Nawigacja

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to szczególny dzień w życiu każdego Polaka. Nasza ukochana Ojczyzna po 123. latach w końcu zrzuciła kajdany niewoli i uciemiężenia przez zaborców. 
Dnia 8.11.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji tego radosnego święta oraz coroczny Marsz Niepodległości. Wszyscy uczestnicy Marszu zmierzali na cmentarz do Gajkowa, aby oddać hołd pomordowanym na Wschodzie Polakom z Chodaczkowa Wielkiego. Cześć i chwała Bohaterom.


GALERIA ZDJĘĆ

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11.10.2024 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto dla wszystkich ludzi tworzących placówki oświatowe. Z tej okazji pragniemy złożyć Paniom Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom obsługi i administracji najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień, ogromnych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości, satysfakcji z pracy, spełnienia marzeń oraz sukcesów zawodowych. 

Samorząd Uczniowski

GALERIA ZDJĘĆ
 

Dzień Kropki

25 września klasy młodsze kolejny już raz świętowały Dzień Kropki. Historia małej Vashtii  zainspirowała uczniów do wielu artystycznych aktywności. Kropka towarzyszyła dzieciom podczas nauki i zabawy.  Nie obyło się również bez pamiątkowych sesji fotograficznych, podczas których każdy mógł zaprezentować swoją fantastyczną, kropkową kreację. To  był niezwykle radosny dzień. 

Monika Walkowiak


GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Chłopaka

To właśnie dziś, 30.09.2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dzięki hojności Rady Rodziców nasi milusińscy otrzymali słodki poczęstunek. Dziękujemy bardzo!
A Wam Drodzy Chłopcy składamy najserdeczniejsze życzenia: na Dzień Chłopaka szczęścia tak wiele, by otaczali Was sami przyjaciele, niech Wam się każdego dnia marzenia spełniają, a wszyscy dookoła się uśmiechają!

Samorząd Uczniowski


GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Kropki

Bestselerowe opowiadanie P. H. Reynolds’a pt. „The Dot”/ „Kropka”, którego główną bohaterką jest mała Vashti zyskało popularność na całym świecie i stało się symbolem twórczości, kreatywności, potencjału, ukrytych zdolności, talentu...
Dnia 13.09.24 r. obchodziliśmy Dzień Kropki w naszej szkole. Uczniowie stworzyli przepiękne i oryginalne prace plastyczne oraz przebrali się w stroje z motywem kropki.

Samorząd Uczniowski

GALERIA ZDJĘĆ
 



Działo się u nas w 2023-24...


Tabliczka mnożenia na wesoło i sportowo

28 maja 2024r. odbył się po raz szkolny konkurs tabliczki mnożenia dla klas III. Przywitała wszystkich Pani Dyrektor, która przypomniała o zasadzie fair play oraz życzyła zawodnikom i publiczności  udanej oraz przyjemnej zabawy. Do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły po 6 uczniów z każdej klasy. Mieli do wykonania kilka zdań matematycznych, które połączone były z aktywnością fizyczną. Zawodnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia, logicznym myśleniem i sprytem, jak również panowaniem nad swoimi emocjami. Na trybunach wiwatowali i wspierali w boju rówieśnicy z klas, którzy wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali motywujące hasła i okrzyki.

I miejsce zajęła kl. IIId, II miejsce kl. IIIa, III miejsce kl. IIIc i tuż za podium stanęła drużyna z kl. IIIb.  Na koniec wszystkim drużynom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe oraz słodkości dla wspaniale dopingujących kibiców. Po raz kolejny Trzecioklasiści dali radę i udowodnili, że tabliczka mnożenia to nic trudnego.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Wychowawcom kl. III za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu.

Marta Florczyk, Marietta Głuch, Agnieszka Jóźwiak, Malwina Marsik

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień z Patronem Bolesławem Krzywoustym

Dzień Patrona Szkoły od wielu lat jest znaczącym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym odbył się 21 maja. Na lekcjach realizowane były zagadnienia związane z Bolesławem Krzywoustym i epoką w której panował. Była to okazja zarówno do zabawy, ale też nauki. Dostarczyła uczniom cennych doświadczeń i pamiątek, które pozostaną w ich pamięci. Każdy nauczyciel przygotował własny pomysł na zajęcia w klasach, z którymi miał lekcje. Uczniowie poznawali ciekawostki kulinarne średniowiecza, układali jadłospisy i planowali uczty. Powstały też oryginalne portrety Krzywoustego i krzyżówki związane z wydarzeniami z życia władcy. Czasy średniowieczne to okres, w którym powszechnie uwielbiano, sławiono rycerzy i ich czyny. Dlatego jednym z zadań było napisanie kodeksu rycerskiego, określającego wzorcowe zachowania średniowiecznego rycerza. Ciekawe i niezwykle angażujące dla uczniów były zajęcia ze sztuki pięknego pisania. Uczniowie wcielając się w rolę średniowiecznych iluminatorów stworzyli oryginalne, bogato zdobione ornamentami inicjały. Dużo zabawy było również przy odczytywaniu średniowiecznego rękopisu Bogurodzicy , co okazało się trudnym, ale interesującym zadaniem. Każda klasa uczciła Dzień Patrona plakatem z życzeniami dla Bolesława Krzywoustego. Świętowanie Dnia Patrona oprócz wspólnej zabawy było także okazją do zrozumienia naszej narodowej tożsamości.

Monika Jarmużek
Izabela Wlazło

GALERIA ZDJĘĆ


Pierwszy Dzień Wiosny

„Wiosno, wiosno, wiosno ach to Ty…”
Ciepłe promienie słońca, soczysta zieleń, zapach bzów i czeremchy - to wszystko mówi nam , że wiosna zagościła się na dobre. Z uśmiechem wspominamy Wiosenne Show – Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole. Kabaretowe i muzyczne występy klas IV – VIII nadal brzmią w naszych uszach, a wiosenny pokaz mody jest inspiracją dla wielu z nas do codziennej stylizacji . Wiosna to dla nas czas kreatywnego działania, twórczych pomysłów, realizacji planów i licznych impulsów do samorozwoju. Wiosno więc trwaj!

Samorząd Uczniowski

GALERIA ZDJĘĆ


Pasowanie na czytelnika klas 1

W kwietniu uczniowie klas 1 z naszej szkoły byli uczestnikami ważnego wydarzenia, jakim jest przyjęcie ich do grona czytelników w bibliotece. Pasowanie na czytelnika miało na celu zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki, wdrożyć do systematycznego czytania oraz kształtowania poczucia odpowiedzialności. Dzieci mają szansę poczuć się wyjątkowo poprzez samodzielne podejmowanie decyzji o wypożyczonej literaturze i być odpowiedzialnym za stan i terminowość oddawanych książek. Po krótkiej instrukcji udzielonej przez Panie z biblioteki, dotyczącej obowiązującego regulaminu, sposobu wypożyczania książek, dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Obiecały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po ślubowaniu dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników. Następnie z pomocą Pań z biblioteki dzieci wypożyczyły książki do domu. W czasie uroczystości panowała miła i życzliwa atmosfera, która pozwoli najmłodszym czytelnikom zapamiętać to miejsce jako bezpieczne i przyjazne dla dzieci.

GALERIA ZDJĘĆ


Obchody Dnia Ziemi klas 0-III

22.04.2024 po raz kolejny klasy 0-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie za pomocą różnych prezentacji wybrali się w multimedialne podróże, podczas których przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzięki nim utrwalaliśmy zasady, których należy przestrzegać, aby chronić nasze środowisko naturalne.
Następnie był czas na różne krzyżówki, karty pracy, prace plastyczne, plakaty, słuchanie różnych piosenek, kodowanie, pisanie listów do Ziemi itp.

Wszystkie te działania miały na celu :

• Kształtowanie postaw proekologicznych

• Poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody

• Uświadomienie szkodliwego działania odpadów na środowisko przyrodnicze,

• Utrwalanie pojęć ekologia , recykling.

Chociaż Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, każdy z nas każdego dnia może podejmować działania, aby wspólnie pracować nad poprawą jakości naszego życia.

Anna Telatyńska
Marta Florczyk

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień kolorowej skarpetki

21 marca, kolejny już raz w naszej szkole królowały kolorowe skarpetki nie do pary, wyjątkowe jak osoby z trisomią 21 chromosomu. Nasi najmłodsi uczniowie i ich wychowawcy chcieli okazać w ten sposób, swoją otwartość wobec osób z Zespołem Downa. Ten drobny gest miał również na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tematu niepełnosprawności oraz propagowanie praw i potrzeb osób dotkniętych wspomnianą anomalią genetyczną. W kolorowych skarpetkach radośnie paradowali dziś niemal wszyscy uczniowie klas 0-3 i ich wychowawczynie.

Monika Walkowiak

GALERIA ZDJĘĆ


„Miłość sama w sobie jest nie do pojęcia, ale dzięki miłości możemy pojąć wszystko”

Poczta Walentynkowa

Luty kojarzy nam się z Walentynkami, gdzie główną rolę zajmuje wizerunek serca, symbol miłości. Miłość to wspaniałe uczucie, które obecne jest w różnorodnych relacjach międzyludzkich, naszych zachowaniach i postawach. To piękne i potężne uczucie, jednocześnie bardzo tajemnicze i trudne do opisania. Miłość ma różne oblicza, znaczenia i nie zawsze jest łatwa. Wszyscy wiemy , że miłość należy pielęgnować i dbać o nią. Każdy gest budujący miłość jest bezcenny. Uczymy się tego w każdym wieku i na różnych etapach naszego życia. Przeprowadzona w naszej szkole Poczta Walentynkowa to maleńki krok ku odkrywaniu i pielęgnowaniu tego pięknego uczucia. Na papierowych sercach uczniowie kreślili, swoim bliskim kolegom i koleżankom, słowa empatii, uznania i podziwu. Obdarowywali się nawzajem kwiatami i słodkimi lizakami. W szkole gościł uśmiech, radość i pozytywna energia.



Walentynki z Małym Samorządem Uczniowskim

Dnia 14 lutego 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – dzień sympatii i przyjaźni. Dzień ten, na stałe wpisany w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości, zorganizowany został na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich przez Mały Samorząd Uczniowski i klasy trzecie.
Tradycyjnie wrzucano wcześniej przygotowane kartki – walentynki do specjalnej skrzynki Poczty Walentynkowej. Uczniowie z Małego SU rozdawali serduszka i kartki walentynkowe w czasie zajęć lekcyjnych. Cały dzień uświetniła loteria, która przebiegała pod hasłem : Podaruj drugie życie swojej maskotce. Dzięki zaangażowaniu uczniów i przy wsparciu rodziców zebraliśmy mnóstwo maskotek, które brały udział w loterii. Oprócz tego nie zabrakło w tym dniu smacznych wypieków, muffinek, babeczek, lizaków oraz cukierków.
Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w naszej pamięci. 


GALERIA ZDJĘĆ


Jasełka

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką p. Joanny Genei.
Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2023 r. o godzinie 12.00 w pięknie udekorowanej przez P. Izabelę Wlazło, sali gimnastycznej zebrali się: grono pedagogiczne wraz z Paniami Dyrektorkami, zaproszeni goście, uczniowie klas IV – VIII oraz dzieci ze świetlicy wraz z Paniami. By tym razem poznać tradycje Świąt Bożego Narodzenia w kulturze Polskiej i europejskiej. Odwiedziliśmy naszych sąsiadów -zagościliśmy w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Bułgarii, a na koniec zatrzymaliśmy się w Polsce.
Razem z chórem, śpiewaliśmy znane i lubiane kolędy. Dzięki fachowej pomocy p. Renaty Kropidłowskiej, mogliśmy posłuchać kolędy Cicha Noc( stille nachts) w języku niemieckim, dzięki p.Elizie Zipser i Karolinie Kownackiej po angielsku oraz      Little drummer boy we wspaniałym wykonaniu Julii, Gabrysi i Kaliny z klasy 6c. Agata i Weronika  cudownie zaśpiewały kolędę z musicalu Metro, Uciekali, uciekali. Nad całością czuwał, niestrudzenie wyłapując i naprawiając wszystkie fałszywe nutki p .Mirosław Wenc.. Naszym śpiewom uroku dodał akompaniament Agaty Nowak na skrzypcach i p. Mirka na pianinie.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało gromkimi brawami i poruszeniem widzów. Kolejny raz dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.
Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Kwaśna złożyła świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

Joanna Jarek-Geneja

GALERIA ZDJĘĆ


Mikołajki

Słowo „Mikołaj” przynosi nam radość i uśmiech, ale także uczy nas, że warto dzielić się z innymi, wzbudza w nas pozytywne emocje i przypomina nam, że w świecie jest wiele dobrego. Mikołaj to symbol dobroci i miłości, który zawsze przynosi uśmiech na twarze wszystkich dzieci. Dzisiaj tego uśmiechu i pozytywnej energii nie brakowało w naszej szkole. Na korytarzach i w salach lekcyjnych rozbrzmiewało radosne ho, ho, ho !!! Mikołaj w towarzystwie śnieżynek, elfów i reniferów rozdawał słodkości wszystkim grzecznym dzieciom:)

Dało się zauważyć , że Mikołaj mocno współpracował z Radą Rodziców, jej zaangażowanie było kluczem do sukcesu. Góra słodyczy z rąk Pani Justyny i Agnieszki, sprawiły wiele radości naszym uczniom.

Samorząd Uczniowski

GALERIA ZDJĘĆ


Święto Niepodległości

„Choć opowiem Ci o mojej Polsce, o tych co wyruszyli do boju za wolność …”
 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości uczczona została w naszej szkole podczas tradycyjnego Marszu Niepodległości.  Przedstawiciele władz naszej gminy i szkół z naszego terenu wraz z uczniami klas 4-8 , nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców, kolejny już raz przeszli ulicami Kamieńca Wrocławskiego i Gajkowa, by złożyć znicze przy mogiłach pomordowanych w czasie II wojny światowej.  Z pieśnią patriotyczną na ustach i powiewającą na wietrze biało - czerwoną flagą , radowaliśmy się z wolnej i niepodległej Polski.
Obchody 11 listopada to nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany pamięci czasu minionego. 
Jesteśmy dumni , że jesteśmy Polakami

 

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień dyni

W ostatnich tygodniach w naszej szkole przygotowywaliśmy się a następnie świętowaliśmy Dzień Dyni. Na początku uczniowie klas 1-3 brali udział w konkursie "Dynia nie z dyni", który wprost przerósł oczekiwania organizatorek. Każda praca była niesamowicie dopracowana i urocza! Mają Państwo możliwość zobaczenia tych wszystkich dzieł na zdjęciach poniżej. Uczniowie na lekcjach również świętowali ten interesujący dzień ubierając się na pomarańczowo i wykonując różne zadania czy prace plastyczne dotyczące dyni.
Dziękujemy za tak piękne obchody tegoż święta i liczymy, że w przyszłym roku chętnych będzie jeszcze więcej, a szkoła będzie w całości przystrojona przez Wasze piękne dzieła!

Anna Kozłowska, Katarzyna Bugiel

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 12 października 2023 r. w naszej szkole był bardzo uroczysty i dostojny. W murach naszej placówki odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście m.in. Wójt Gminy Czernica  Pan Włodzimierz Chlebosz, Specjalistka ds. Oświaty Pani Maria Kozakiewicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Spraw Społecznych Pani Anna Andrusyn, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Czernica Pan Jarosław Jagielski oraz Dyrektorzy i Nauczyciele ze wszystkich szkół z naszej gminy.Obchody Dnia Edukacji Narodowej miały w tym roku szczególną rangę, gdyż świętowaliśmy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie w mistrzowski sposób odegrali przedstawienie pt. „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”, następnie naszą akademię uświetnił występ przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Calineczka i Przyjaciele”. Wzruszeń, braw, zachwytów nie było końca! Nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły otrzymali moc serdecznych życzeń, które przedstawiały nauczyciela jako kreatora umysłów, rzeźbiarza charakterów i współtwórcę wybitnych jednostek.

Organizatorzy

GALERIA ZDJĘĆ

 

Europejski Dzień Języków w klasach I-III

W drugiej połowie września odbył się w naszej szkole konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.
Święto to zostało ustalone przez Radę Europejską i ma na celu zachęcenie do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
Klasy pierwsze przygotowały prace językowo-plastyczne przedstawiające flagi państw europejskich ze słowem Witaj w języku wybranego państwa.
Klasy drugie wykonały prace pt. Chcę odwiedzić ten kraj.
Klasy trzecie przedstawiały argumenty, dlaczego warto uczyć się języków obcych.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w zeszłym tygodniu, a lista laureatów jest dostępna w ogłoszeniach na Librusie oraz wywieszona wraz z pracami.
Prace możemy podziwiać na korytarzu naszej szkoły naprzeciwko sali 01.
Laureaci zostaną nagrodzeni podczas apelu podsumowującego pierwszy semestr.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

K. Mizgała

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Emotikona

19 września Światowy Dzień Emotikona. Te żółte buźki, użyte po raz pierwszy 19 IX 1982, zagościły w naszym życiu na dobre. Często wstawiamy je przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają nam wyrażać emocje i skracają czas dyskusji.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły tworzyli własne emotikony. Przypięte do bluz, koszulek, plecaków, piórników lub założone jako opaski na głowę, odzwierciedlały ich stany emocjonalne. Dodatkowo uczniowie wzbogacili dowolny element swojej garderoby w kolor żółty, by wprowadzić w naszej szkole dobry nastrój. Motyw emotikona stał się również motywem przewodnim na lekcji języka polskiego, techniki i informatyki.

To był dzień wielu emocji na płaszczyźnie uczeń - uczeń i nauczyciel - uczeń.

Dzień Emotikona upłynął w naszej szkole w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii.

Samorząd Szkolny

GALERIA ZDJĘĆ

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole pod koniec kwietnia uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gospodarzem uroczystości był Samorząd Szkolny i uczniowie klas VI . Po czści oficjalnej ze sztandarem i odśpiewaniem hymnu państwowego obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas VI pod opieką wychowawców p. J. Jerzyckiej, K. Boraczewskiej i M. Kwaśnego przy współpracy z p. A. Boratczuk, M. Wencem i E. Król. Była to wspaniała lekcja historii.
 

Galeria zdjęć


Szkolny Dzień Talentów 2023 (klasy IV-VIII)

21 marca 2023 (jak co roku) obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Szkolny Dzień Talentów. W przeglądzie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie indywidualnie lub zespołowo – wszyscy, którzy chcieli zaprezentować swój talent lub po prostu świetnie się bawić. Każdy uczestnik mógł zgłosić swoje uczestnictwo w dowolnej ilości kategorii.
Uczniowie prezentowali swoje talenty w kategoriach: muzyka (gra na instrumencie, śpiew), konferansjer (zapowiadanie występów), słowo (recytacje, teatr), ruch (taniec, gimnastyka artystyczna, pokaz sportowy), plastyka (strój, nakrycie głowy oraz praca plastyczna), informatyka (programowanie, grafika komputerowa), literatura (opowiadanie,wiersz i inne). Nagrodami dla uczniów były „Talenty” (złote, srebrne i brązowe medale), dla wyjątkowo zdolnych tytuł „Super Talent”, dodatnie punkty z zachowania oraz słodycze.
Podczas imprezy obejrzeliśmy ok. 50 występów i 3 wystawy. W sumie swój talent zaprezentowało ponad 80 uczniów. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie – każdy uczestnik był fantastycznie przygotowany dzięki pomocy trenerów opiekujących się daną kategorią. Cała impreza odbyła się w wesołej, zabawnej atmosferze, była kolorowa i wiosenna.
Trenerami i opiekunami konkursu byli: Ewa Król (prace plastyczne, konferansjerzy), Agata Boratczuk (śpiew, programowanie, grafika komputerowa, literatura), Monika Jarmużek (moda), Jolanta Jerzycka (taniec, gimnastyka artystyczna), Beata Domaradzka-Żak (recytacje, teatr), Mirosłąw Wenc (gra na instrumencie), Mateusz Kwaśny i Zbigniew Baran (pokazy sportowe)
Organizatorem przeglądu był Szkolny Samorząd Uczniowski przy współpracy Rady Rodziców.
Autor zdjęć: Antonina Korczyńska

Agata Boratczuk

Galeria zdjęć


Pierwszy Dzień Wiosny (klasy I-III)

21 marca klasy młodsze radośnie powitały wiosnę. Uczniowie uczestniczyli w pokazie wiosennej mody, w którym zaprezentowali barwne i pomysłowe kreacje. W radosnym pochodzie ogłosili mieszkańcom naszej miejscowości oficjalny koniec zimy. W swoich klasach uczniowie podejmowali różnego rodzaju twórcze aktywności: konstruowali marzanny, ozdabiali gaiki- maiki, tworzyli wiosenne prace plastyczne,  odszyfrowywali wiosenne przysłowia, pisali opowiadania, rozwiązywali krzyżówki i zagadki wiosenne. 

Monika Walkowiak

Galeria zdjęć


Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 aktywnie włączyli się w obchody tego dnia w naszej szkole na lekcjachmatematyki: tworzyli łańcuch rozwinięć liczby Pi, miasto liczby Pi, niebo liczby Pi, poznawali rozwinięcie liczby Pi i rozwiązywali zadania w Escape Book Liczby Pi. Prace uczniów zdobią tablice na korytarzach naszej szkoły.

Nauczycielki Matematyki 

Galeria zdjęć


Pasowanie na czytelnika  

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia  7.03.2023 w Bibliotece Gminnej odbyło się pasowanie uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim na czytelnika.
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki , wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Najpierw pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z regulaminem czytelni oraz przypomnieli sobie zasady dbania o  książki. Pani Bibliotekarka zaprosiła również uczniów na krótkie przedstawienie „O groszku” wykorzystując teatrzyk Kamishibai. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i  szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na koniec spotkania  uczniowie wypożyczyli sobie wybrane książki i zadowoleni wrócili do szkoły.

Anna Telatyńska

Galeria zdjęć

Spotkanie na Olimpie

Dnia 9.02.2023 odbyła się impreza pod hasłem „Spotkanie na Olimpie” będąca podsumowaniem projektu interdyscyplinarnego dla klas V „Konkurs Mitologiczny”. Uczniowie pod opieką nauczycieli j. polskiego i plastyki, przy ogromnym zaangażowaniu i współpracy rodziców przygotowali stroje i rekwizyty, zaproszenia , nakrycia stołów i potrawy inspirowane starożytną Grecją i mitologią. Na imprezie uczniowie podzieleni na grupy zaprezentowali wybrane postaci i nakrycia stołów, wręczyli zaproszenia oraz zrealizowali wyznaczone zadania teatralne, literackie i inne. I tak oto nasi uczniowie w sposób atrakcyjny mieli możliwość powtórzenia, utrwalenia i sprawdzienia nabytej wczesniej wiedzy.


Zdjęcia - kliknij, aby obejrzeć


Walentynki 2023 - dzień przyjaźni, życzliwości i miłości

Jak co roku w naszej szkole (ty razem 7 lutego czyli wcześniej ze względu na ferie) obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki – dzień przyjaźni, życzliwości i miłości.  W tym dniu Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Przygotowane przez uczniów walentynki za pośrednictwem Dużego i Małego Samorządu trafiały do wybranych osób. Można było też wysłać róże, lizaki i inne słodkości.
W tym roku włączyły się do organizacji imprezy klasy młodsze. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w rozmaitych działaniach. Były atrakcyjne zajęcia plastyczne, walentynkowe programowanie oraz różne zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej o treściach walentynkowych. Dodatkową atrakcją była również loteria walentynkowa. Do rozdania były: walentynkowe muffinki, pudełeczka ze słodkimi upominkami, pierniczki z serduszkiem,  lizaki oraz walentynkowe kolorowanki. Chętne osoby mogły zrobić sobie również na pamiątkę walentynkowe zdjęcia ze swoimi ulubionymi rówieśnikami lub z całą klasą. 
W całej szkole było kolorowo, życzliwie i radośnie.

Marta Florczyk
Ewa Król

 

KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW – ŚWIĘTO DZIADKÓW W KLASACH 1-3

 

Jak wszystkim wiadomo, 21-go i 22-go stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym uczniowie klas 1-3 postanowili uczcić święto swoich Kochanych Dziadków.
Pod okiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla babć i dziadków. Miały one zarówno charakter stacjonarny, jak również przyjęły formę działań online. W ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka dzieci prezentowały swoje talenty aktorskie i muzyczne.
Kilka klas przygotowało uroczystość Dnia Babci i Dziadka zapraszając ich na swoje przepiękne występy i przedstawienia do naszej szkoły. Dziadkowie oczywiście dopisali i gremialnie przybyli na imprezę.
Zaproszeni goście mogli usłyszeć piękne piosenki oraz wiersze. Mogli również obejrzeć zabawne skecze, scenki i potyczki z dziadkami w roli głównej. Dzieci zaprezentowały piękne układy taneczne z obręczami, szarfami i pomponami. Nie zabrakło także cza-czy i rock’n’rolla. Taniec „Babuszki-Staruszki” rozbawił nawet tych najbardziej poważnych dziadków. Melomani muzyki mogli z kolei usłyszeć koncert gry na różnych instrumentach w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków.
Dziadkowie zmierzyli się także z kilkoma konkursami, zagadkami i quizami, podczas których musieli wykazać się znajomością siebie i swoich wnuków. Usłyszeli liczne opisy babć i dziadków przygotowanych i odczytanych przez swoje wnuki oraz obejrzeli prezentacje multimedialne. Dzięki nim dziadkowie dowiedzieli się, za co są tak bardzo przez wnuki kochani.
Na zakończenie występów babcie i dziadkowie otrzymali mnóstwo laurek, prezentów i upominków, które dzieci własnoręcznie przygotowały. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych fotografii. 
Po pełnych wrażeń i wzruszeń występach naszych uczniów, wspaniali goście zaproszeni zostali jeszcze na pyszny, słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Po tak wspaniałych uroczystościach, podczas których dzieci „dały z siebie wszystko”, dziadkowie opuszczali mury naszej szkoły uśmiechnięci, zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt.
Niektóre klasy uczciły swoje babcie i dziadków przygotowując filmy dla nich. W filmach tych uczniowie opowiadali o swoich dziadkach. W pięknych i czułych słowach opisywali babcie i dziadków, wymieniali ich zalety, zasługi, mówili, za co ich kochają i jak lubią z nimi spędzać czas. Prezentowali także przygotowane portrety dziadków oraz śpiewali piosenki dla nich. Wychowawczynie w pięknych oprawach filmowych wysłały te nagrania do dziadków.
Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu najmłodszych reprezentantów naszej szkoły należy uznać za bardzo udany.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy im dużo zdrowia, uśmiechu, pogody ducha oraz długich lat życia!

Wychowawczynie klas 1-3


Szkolny Kiermasz Świąteczny 2022

15. grudnia 2022 odbył się w naszej szkole doroczny Szkolny Kiermasz Świąteczny. W kiermaszu wzięli udział uczniowie SP w Kamieńcu Wrocławskim, rodzice i nauczyciele. Każda klasa miała swoje stoisko, na którym można było kupić smakołyki, stroiki i inne drobiazgi. Swoje stoisko miał też Samorząd Uczniowski. Przy wejściu stały stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej, która miał nowo zrobione kalendarze, odblaski i zabawki oraz stoisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie za wrzut do puszki można było zdobyć ręcznie robione anioły, ręcznie robioną biżuterię, płyty z kolędami oraz inne niesamowite przedmioty. Świąteczną atmosferę dopełniały kolędy lecące w tle. Kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Gminy.

Agata Boratczuk


Andrzejki w świetlicy szkolnej

W atmosferze magii i wróżb kultowaliśmy dzisiaj tradycje związane z wigilią św. Andrzeja. Losowaliśmy wróżby przepowiadające przyszłość, przebijaliśmy serca magiczną igłą, by poznać imię naszej przyszłej sympatii. Dobrej wspólne zabawy, radości i uśmiechów nie zabrakło ;)   Dziękujemy, że tak chętnie się z nami bawiliście!

Nauczyciele świetlicy
K. Mizgała


Wszyscy mamy prawa – UNICEF

21 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF wzięli udział w rozmaitych działaniach mających na celu przybliżenie wszystkim dzieciom ich praw. Dowiedzieli się, co to jest Konwencja Praw Dziecka i UNICEF. Omówili z wychowawcami prawa dziecka i zapoznali się z instytucjami, które je reprezentują. Oglądali również animacje na temat „Czym są prawa dziecka” i „Wszyscy mamy prawa” oraz uczestniczyli w pogadankach na ten temat. Z zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywali rozmaite zadania oparte na oglądanych animacjach i prezentacjach multimedialnych. Różnymi technikami plastycznymi przedstawiali tą tematykę, ilustrowali lub kolorowali prawa dziecka, wykonywali plakaty oraz wizytówki. W sposób przyjemny i ciekawy zapoznali się z tak ważną tematyką tolerancji i dyskryminacji. Dyskutowali o tym, które prawa są dla nich najważniejsze i dlaczego oraz wspólnie śpiewali piosenki o Prawach Dziecka. Podczas zajęć zapoznano uczniów z ważną postacią Janusza Korczaka – obrońcy Praw Dziecka. Nasze szkolne działania to poważne przesłanie, że prawa dziecka powinny być zawsze respektowane. Mamy nadzieję, że nasz głos będzie słyszany przez dorosłych.
#unicefpoland, #WorldChildrensDay

Marta Florczyk


Ślubujemy! – Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 20.10.2022 uczniowie klas : 1a oraz 1d brali udział w uroczystym pasowaniu na ucznia klasy pierwszej. Odświętnie ubrani i przejęci uczniowie w obecności swoich najbliższych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po zakończeniu części artystycznej , ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.
Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila.

                                                                   Anna Telatyńska


Dzień Ziemi kl. 0-III

Dnia 22.04.2022 uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego przyszli do szkoły ubrani na zielono z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Tego dnia realizowanych było mnóstwo zadań i aktywności , których celem było:

  • Kształtowanie postaw proekologicznych
  • Poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody
  • Uświadomienie szkodliwego działania odpadów na środowisko przyrodnicze, wyjaśnienie pojęcia ekologia
  • Przedstawienie koloru zielonego jako koloru przyjaznego środowisku

W ramach zajęć uczniowie:

  •  oglądali filmy edukacyjne o Ziemi
  • grali w gry  ekologiczne on line
  •  kodowali
  •  wykonywali prace plastyczne
  • słuchali piosenki
  • przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia
  • pisali listy do Ziemi

Realizacja  zadań tego dnia  była także kontynuacją rozpoczętych już wcześniej akcji charytatywnych i programów ekologicznych np. Zielony Las czy Kubusiowi Przyjaciele Natury.

 Anna Telatyńska
 Marta Florczyk


Dni przedświąteczne w klasach młodszych

W dniach przedświątecznych 11 -13 kwietnia przygotowywaliśmy się z naszymi najmłodszymi klasami, zerówkami oraz wszystkimi oddziałami klas 1-3, do Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie sadzili rzeżuchy, oglądali, ważyli i porównywali jajka, które można spożyć podczas wielkanocnego śniadania. Wszyscy pięknie się zaangażowali i codziennie ubierali śmieszne stroje. Poniedziałek rozpoczęliśmy od przebrania zajęcy, we wtorek staraliśmy się być kurczakami, a w środę barankami. Humory polepszały się podczas wykonywania dodatkowych prac plastycznych, związanych tematycznie z każdym dniem. Odbył się również konkurs indywidualny na świąteczną pisankę, w którą zaangażowało się ponad 80 osób. Dziękujemy szczególnie rodzicom klas młodszych, którzy pomagali w wykonywaniu pomysłowych prac. Na zakończenie wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkimi upominkami od wielkanocnego zajączka.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wychowawcą za wspólną zabawę!

 

"No backpack day" czyli "Dzień bez plecaka"

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Dzieci, które wezmą udział w Dniu bez plecaka, są zwolnione z odpytywania.

Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

 

Dzień miłości, życzliwości i przyjaźni

Walentynki w naszej szkole odbyły się 22 lutego 2022 roku. Nauczanie zdalne uniemożliwiło nam zrobienie ich we właściwej dacie, jednak mimo to wszyscy dobrze się bawili. Ustawione zostały dwa stoiska Poczty Walentynkowej, przy których zasiedli wybrani uczniowie. Każdy, kto miał ochotę, mógł wysłać walentynkę do kolegi, przyjaciela, a także ukochanej osobie. Na stanowiskach poczty dostępne były lizaki i kwiaty które uczniowie dołączali do życzeń. Na lekcjach laurki roznosili Walentynkowi Listonosze. Każdy z niecierpliwością czekał na dostarczenie listu, a rozdawanie ich wywoływało radość i uśmiech na każdej twarzy. Znalazły się także walentynki dla nauczycieli, którzy mile zaskoczeni szeroko uśmiechali się przez resztę dnia do uczniów. Szkolne walentynki okazały się strzałem w dziesiątkę, a także radosnym dniem godnym zapamiętania.

Wojciech Szwagrzyk


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolorach flag europejskich. Na zajęciach językowych przez cały tydzień dyskutowali na temat, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania interaktywne dotyczące m.in. znajomości flag i konturów państw europejskich oraz charakterystycznych zabytków i miejsc. Na zajęciach językowych poszerzali swoją wiedzę na temat różnych krajów europejskich świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając również umiejętności plastyczne.W ramach tego  święta został przeprowadzony konkurs plastyczno-językowy dla klas I-III. Uczniowie klas I wykonywali flagę wybranego państwa europejskiego z pozdrowieniem w danym języku. Uczniowie klas II zaprezentowali plakaty z charakterystycznymi zabytkami lub elementami krajobrazu, a klasy III  plakaty na temat: „Czy warto uczyć się języków obcych?” . Na konkurs dostarczono bardzo dużą liczbę prac. Wszystkie były bardzo pomysłowe i estetycznie wykonane.

A oto wyniki konkursu:

 

KLASY 1:

 

I miejsce – Amelia Monir 1d

II miejsce – Karol Mroczkowski 1c, Hanna Zioberska 1d

III miejsce – Alicja Kubiak 1c

wyróżnienia – Agata Łotocka 1c, Oliwier Próchnicki 1b, Adrianna Skotnicka 1d,

Julian Jabłoński 1a, Jaśmina Frączek 1d

 

 

KLASY 2:

 

I miejsce – Julian Frączek 2c, Marcelina Rudnicka 2b

II miejsce – Maja Maciejewska 2c, Mikołaj Misztal 2a, Kuba Zaj 2a

III miejsce – Igor Kostecki 2c, Anna Musztyfaga 2a

wyróżnienia– Antonina Ferdek 2c, Amelie Micaleff 2a, Rozalia Sionek 2b

 

 

KLASY 3:

 

I miejsce – Martyna Stęplewska 3b

II miejsce – Marcin Małysz 3c

III miejsce – Jakub Malejki 3a, Jakub Dereń 3a

 

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzono zajęcia językowe w kl. I-III z uczennicami BMV Gymnasium w Essen Olivia i Sophie Böhm, które od urodzenia mieszkają w Niemczech, ale mają korzenie polskie i z bliskimi rozmawiają w języku polskim. Nasi uczniowie mogli osobiście przekonać się, że umiejętności językowe pomagają w komunikowaniu się z innymi osobami. Podczas zajęć utrwalili materiał z klas I-III w sposób bardzo atrakcyjny i nietypowy. Na koniec zajęć mogli zaproszonym gościom zadać pytania dotyczące systemu oświaty obowiązującego w Niemczech, codziennych szkolnych czynności, a także bardzo osobiste dotyczące zainteresowań oraz planów na przyszłość. To doświadczenie pokazało dobitnie, że umiejętności językowe przynoszą same korzyści i  warto je doskonalić.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć.

                                                                                Marta Florczyk
Agata Jędrzejczak

 

Na spotkaniu u króla Stasia  - Obiady czwartkowe

 Omawiając na lekcjach historii czasy panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego,  uczniowie klas czwartych przebrani za uczestników słynnych  obiadów czwartkowych, czyli malarzy, poetów, ludzi kultury, reformatorów – dyskutowali na temat ówczesnych czasów, tzw. czasów stanisławowskich, prezentowali dzieła mistrzów. Informacje o epoce w taki sposób zaprezentowane na pewno zostaną  w pamięci, być może zainspirują do ciekawych działań.

Dorota Żukowska
nauczycielka historii

 

Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

   Już po raz  czwarty Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2021 roku minęła 78 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa. 

    Uczniowie klas czwartych na lekcjach historii 19 kwietna uczestniczyli w zajęciach z przypiętymi żonkilami, które przygotowali wcześniej. Zapoznali się także z filmami:  „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim” oraz przygotowanym na tegoroczną rocznicę filmem „ Będę pisać”.

   Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy  o społeczeństwie obejrzeli film "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych.

      Ważnym wydarzeniem edukacyjnym przygotowanym przez Muzeum Polin jest koncert przyjazny sensorycznie "Josimowe koraliki" przypominający postać Josimy Feldschuh – młodej pianistki i kompozytorki z warszawskiego getta.

   Obejrzane filmy, koncert  były wstępem do rozmowy nie tylko o wydarzeniach, ale także postawach ludzi. Poznając  historię,  kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

Dorota Żukowska
szkolny koordynator Akcji Żonkile

 

2019-20

 

Mikołajkowe inspiracje

I jak co roku nadeszły Mikołajki! W tym roku szkolnym „Mikołaj” zawitał do nas nieco wcześniej, bo już 5.12. Dlaczego? Bo nazajutrz - 6 grudnia większość klas udaje się na mikołajkowe wycieczki, o których na pewno jeszcze usłyszymy. A jak było w szkole: energetycznie, wielu przebranych uczniów, dużo radości i zabawy, i oczywiście słodkości od Rady Rodziców. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na specjalnej „ściance”. Szkolne obchody tego święta tradycyjnie zorganizował Samorząd Szkolny. A że nie tylko zabawą uczeń żyje to pamiętając o innych włączamy się w szkolną akcję charytatywną „I ty możesz zostać Mikołajem”.

 

O tym jak szkoła Podstawowa w kamieńcu Wrocławskim
obchodziła 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

8 listopada jak co roku zorganizowaliśmy uroczyste obchody tego ważnego dla Polski święta. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunami ( E. Król, M. Wenc, A. Boratczuk, M. Kwaśny przy współpracy z. B. Sypień) podzielona została na trzy części . Najpierw odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej , gdzie przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty historyczne i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patiotyczne z przygotowanego na tę okazję śpiewniczka. Odbył się też uroczysty apel ze sztandarami wszystkich szkół z terenu gminy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście ( W. Chlebosz, A. Sobolak, M. Golański , M. Kozakiewicz, J. Misztal, delegacje szkół).
W dalszej kolejności wszyscy udaliśmy się na Marsz Niepodległości zakończony złożeniem zniczy i kwiatów przy krzyżu, pod którym pochowane są prochy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej podczas akcji pacyfikacyjnej Polaków ,mieszkańców Chodaczkowa Wielkiego na Ukrainie. Obie części uroczystości dokumentowały TV Lokalna (P. Gróbarczyk) i TV Echo 24.
Po powrocie do szkoły odbył się przegląd piosenek patriotycznych i żołnierskich przygotowanych i zaprezentowanych przez klasy.

Ewa Król

Szkolne Walentynki 2019

Tradycyjnie nasz Samorząd Szkolny urządził obchody Walentynek jako święta miłości, przyjaźni i życzliwości. 14 lutego stanęły dwa stanowiska poczty walentynkowej , a uczniowie przystroili się w kolory czerwone i różowe . Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Nowością była poczta kwiatowa, która cieszyła się wielkim powodzeniem . Wszędzie można było zobaczyć obdarowanych „walentynkami” w kształcie serduszek i kwiatami. Było wesoło i bardzo sympatycznie

Mikołajki kl. 1c

Wczoraj z kl. 1c świętowaliśmy Mikołajki. Zdobiliśmy pierniki, w aplikacji szkic tworzyliśmy kartki bożonarodzeniowe, rysowaliśmy portrety Mikołaja rzucając kostkami (liczba wyrzuconych oczek określała jego wygląd), konstruowaliśmy przestrzenne budowle z magnetycznych klocków, rozwiązywaliśmy zadania z interaktywnego kalendarza adwentowego w ramach realizacji projektu etwinning " 24 zadania na czas oczekiwania", programowaliśmy lego boots i WeDo wykonując zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej, a w międzyczasie odwiedził nas Mikołaj z podarkami. 
Jednym słowem kolejny nudny dzień w polskiej szkole 

M. Walkowiak

Pasowanie na ucznia

11 października 2018 roku wszyscy pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Przed tłumnie zebraną publicznością zaprezentowali krótki pokaz artystyczny, po którym poddani zostali małemu egzaminowi. Podczas uroczystości ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Kwaśna.

Monika Walkowiak
zdjęcia: Grzegorz Łoziński
Monika Walkowiak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a w naszej szkole uczciliśmy go dzisiaj, 1.10.2018. W bibliotece szkolnej uczniowie klas starszych 5-8 odczytali fragmenty książek uczniom klas 0-3. Zachęcili w ten sposób do aktywnego czytania w rodzinie, w szkole, w czytelni i wypożyczania różnych pozycji książkowych młodszych kolegów i koleżanki. Odczytane zostały fragmenty książki G. Kasdepke pt. "A ja nie chcę być księżniczką" oraz "Neli podróżniczki".

Beata Wrzeszcz, Dominika Gaim
Anna Szabla i Aleksandra Kuroń
 

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018 roku odbyły się po raz kolejny w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W trakcie tego wspaniałego wydarzenia uczniowie reprezentowali europejskie kraje, ich kulturę, język, krajobrazy, a nawet kulinarne przysmaki. Nie zabrakło także aspektu muzyki lokalnej, w rytm której odbywały się degustacje i liczne zwiedzanie przepięknie przygotowanych stoisk. Za poszczególne kraje odpowiadali kolejno ochotnicy z następujących klas: Anglia - klasa 4a, Szkocja - klasa 4b, Walia - klasa 4c, Irlandia - klasa 4d, Ukraina - klasa 5a, Białoruś - klasa 5b, Litwa - klasa 5c, Czechy - klasa 5d, Austria - klasa 6a, Holandia - klasa 6b, Węgry - klasa 6c, Grecja - klasa 7a, Włochy - klasa 7b, Szwecja - klasa 7c, Liechtenstein - klasa 8a, Bośnia i Hercegowina - klasa 8b, Macedonia - klasa 8c, Chorwacja - klasa 3a gimn, San Marino - klasa 3b gimn, Malta - klasa 3c gimn.
A jak było naprawdę zobaczcie sami (zdjęcia w Albumie fotograficznym).

Nauczyciele języków obcych

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2757744