Finał VIII Dolnośląskiej Gali Talentów
21 marca 2018 roku odbyły się we Wrocławiu regionalne eliminacje do VIII Dolnośląskiej Gali Talentów, przedsięwzięcia organizowanego przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkół i placówek oświatowych. W eliminacjach, zorganizowanych w kilku dolnośląskich miastach, wzięło łącznie udział 118 młodych ludzi. Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Przeważały występy taneczne i wokalne, ale nie brakowało też prezentacji talentów plastycznych i graficznych. Z tej tak wielkiej grupy utalentowanej młodzieży wyróżniono do ścisłego finału 25 uczestników. Jednym z nich była uczennica naszej szkoły, Katarzyna Rodak z klasy III gimnazjum. 24 maja 2018 roku na deskach Teatru Starego w Bolesławcu podczas finału VIII Dolnośląskiej Gali Talentów zaprezentowała swój talent, dostarczając wielu artystycznych wzruszeń. Na wielkim ekranie ukazała swój dorobek plastyczny, szkice i rysunki bajkowych zwierząt, wymyślone postacie z bajek i kreskówek, portrety ludzi i krajobrazy fantasy. Pewnością siebie, wiarą w to co robi i swoimi marzeniami zaskarbiła sobie jury.
Kończąc swoją prezentację powiedziała: „Wiem kim będę w przyszłości – pragnę zostać ilustratorką książek!”
Izabela Wlazło
VII Dolnośląska Gala Talentów
Dolnośląska Gala Talentów to przedsięwzięcie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty mające na celu promocję uzdolnionej młodzieży dolnośląskich szkól i placówek oświatowych. Do eliminacji rejonowych przystąpiło ponad 200 uczniów, które odbyły się 21 marca 2017 roku w Świdnicy, Ziębicach, Bolesławcu, Legnicy, Bierutowie i Wrocławiu.
Uczestnicy wykazali się różnorodnością swoich zamiłowań, pasji i możliwości. Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim reprezentowała Emilia Czopnik z klasy VIb, która razem z parterem, Michałem Dziedzicem ze Szkoły Podstawowej w Miłoszycach, zatańczyli sambę, cha-chę i jive'a.
Do finału VII Dolnośląskiej Gali Talentów zakwalifikowało się 27 reprezentantów w tym Emilka i Michał, którzy razem z innymi laureatami zaprezentowali się podczas VII Dolnośląskiej Gali Talentów – 30 maja 2017 r. w Świdnicy. Gratulujemy!
Dorota Żukowska
LEGO I SCOTTIE GO NA START!
Pierwszy dzień nowego semestru rozpoczęliśmy z przytupem. Naszą klasę odwiedzili dziś pani Barbara Halska, nauczycielka przedmiotów zawodowych na kierunku technik informatyk z Jastrzębia-Zdroju, laureatka tytułu Nauczyciel Roku w 2014, ekspert MEN do spraw informatyki oraz pan Krzysztof Grabowski z Akademii Skutecznej Edukacji, specjalista w zakresie wykorzystania technologii Apple w edukacji. Goście przeprowadzili w naszej klasie warsztaty z klockami lego i programowaniem w aplikacji scottie go. Uczniowie mieli do wykonania dwa zadania z wykorzystaniem klocków lego. Pracowali w kilkuosobowych grupach. Pierwsze zadanie polegało na zbudowaniu dowolnej budowli i ułożeniu do niej opowiadania. Drugie zadanie polegało na tym, że w pudełku została schowana wykonana z klocków figurka. Przedstawiciele każdej z grup podchodzili kolejno do pudełka, przyglądali się budowli i przekazywali pozostałym członkom grupy informacje dotyczące tego co zobaczyli. Zadaniem każdej grupy było zbudowanie identycznej budowli jak ta schowana w pudełku. Ważna była precyzja przekazu. Obserwatorzy musieli zwrócić uwagę na położenie klocków, kolor, wielkość i kształt. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z wykonaniem tego zadania.
Na drugiej lekcji uczyliśmy się programowania ze Scottie Go! To innowacyjna gra będąca połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić na ruch i zachowanie Scottiego. To był niezwykle aktywny i twórczy dzień.
Monika Walkowiak
wychowawczyni klasy IIc
UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSIE
GRA QUEST – WYPRAWA ODKRYWCÓW DOLNEGO ŚLĄSKA
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu zaprosili wszystkich uczniów z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursach, których ideą przewodnią jest „Rok Mapy”. Konkursy zostały przygotowane dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięli udział w konkursie Gra Quest – wyprawa odkrywców Dolnego Śląska”. Jest to edukacyjna gra terenowa, np. o tematyce kulturowej, historycznej, przyrodniczej. Uczniowie z Klubu Młodych Historyków postanowili koleżankom i kolegom ze swoich klas przedstawić różne propozycje zabaw, gier, które nie tylko będą integrować klasy, ale także pokazywać walory historyczne i przyrodnicze najbliższej okolicy.
Emilka Czopnik z klasy Vb przygotowała grę pod hasłem Mosty łączą brzegi, przyrodę, ludzi…, która przebiega trasą łączącą nie tylko dwa brzegi, ale także dwie najbliższe miejscowości: Kamieniec Wrocławski – Gajków.
Dominik Piasecki z klasy VIa zainspirowany wspomnieniami absolwentów szkoły, którzy w czasie obchodów 70-lecia placówki opowiadali o szkole, nauczycielach, budynkach, w których uczyli się, miejscach, w których spędzali wolny czas stworzył grę pod hasłem Tutaj się uczę, tutaj odpoczywam…, w czasie której uczniowie przechodzili trasę wspomnieniową absolwentów, która często pokrywa się z ich „miejscami na Ziemi”.
Uczestnicy gry podzieleni na cztero-, pięcioosobowe grupy, zaopatrzeni w kartki z podkładkami, długopisy, aparaty fotograficzne, kompasy, lornetki przy pomocy mapy i wskazówek na kolejnych Kartach pracy ukrytych w wyznaczonych miejscach wykonywali zadania, które pomogły im poznać najbliższą okolicę.
W konkursie brało udział 69 uczniów ze szkół podstawowych z Dolnego Śląska, z których wybrano 10 finalistów – a wśród nich znalazła się Emilka i Dominik. Dnia 7 kwietnia 2016 roku w budynku Dolnośląskiego Oddziału Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wybrano laureatów. Dominik Piasecki zajął II miejsce, a Emilka Czopnik otrzymała wyróżnienie.
Nagrody dla zwycięzców i nauczycieli opiekunów zostały wręczone na uroczystej Gali, która odbyła się 26 kwietnia 2016 roku w Zamku Piastowskim w Legnicy. Na gości czekało wiele atrakcji – nie tylko nagrody, ale także możliwość obejrzenia walk rycerzy/rekonstrukcja historyczna, wejście na wieżę widokową zamku, uczestniczenie w grze miejskiej Quest-Zamek Piastowski z fabułą.
Dorota Żukowska nauczycielka historii
(opiekun uczniów biorących udział w konkursie)
PROJEKT "ŻYWE OBRAZY"
Projekt "Żywe obrazy" został zrealizowany przez uczniów klasy IIIb w ramach zajęć lekcyjnych. Uczniowie przygotowali rekonstrukcje dzieł światowego malarstwa, przedstawiając postawą, ubiorem i mimiką wybrane postacie lub sceny. Do realizacji tego nietypowego zadania wykorzystano jeden iPad, parawan, kilka starych materiałów oraz zapał i zaangażowanie uczniów. Podczas tej niekonwencjonalnej lekcji historii sztuki, uczniowie wykorzystali szkolną przestrzeń, ławki, korytarze, salę gimnastyczną oraz przygotowane wcześniej rekwizyty. W projekcie uczestniczyli: Łukasz Baran, Martyna Bereżańska - Skulska, Kacper Biegalski, Bruno Jabłoński, Weronika Jankowska, Barbara Janowska, Kamil Kowalik, Milena Kudzia, Tymon Pawlik, Zofia Piasecka, Nicole Pięta, Klaudia Stańczuk i Kaja Zawadzka. Efekty pracy można podziwia na zdjęciach.
Monika Walkowiak
GODZINY PRACY SEKRETARIATU
PONIEDZIAŁEK 7.00 – 16.00
WTOREK 7.00 – 16.00
ŚRODA 7.00 – 16.00
CZWARTEK 7.00 – 16.00
PIĄTEK 7.00 – 16.00