Akcje charytatywne

2023

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w jesiennej akcji „Kasztanki dla Hospicjum” zorganizowanej przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Była to już III edycja. Dzięki zaangażowaniu różnych placówek oświatowych udało się zgromadzić około 54.000 kg kasztanów, co w rezultacie przełożyło się na kwotę ponad 46.000 zł, którą otrzymała fundacja dla swoich Podopiecznych. Nasza szkoła również miała udział w tym sukcesie. Wielkie brawa!!! Dołączamy się do podziękowań przesłanych przez organizatorów akcji. Dziękujemy NASZYM UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY za wsparcie naszej szkolnej akcji, wielkie zaangażowanie, poświęcony czas oraz okazane dobro, które z pewnością do Wszystkich powróci. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Mariusza, który bardzo aktywnie pomagał w przeprowadzeniu akcji.

Agata Jędrzejczak

Fotorelacja z akcji - kliknij, aby obejrzeć

2022

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji charytatywnej „Kasztanki dla Hospicjum”. Przez cały październik uczniowie kl. 0-VIII przynosili do szkoły zebrane kasztany, które na koniec akcji zostały przewiezione do Szkoły Podstawowej nr 84 we Wrocławiu. Stamtąd kasztany mają trafić do firm farmaceutycznych, które wykorzystają je do wykonania różnych produktów leczniczych m.in. żeli, maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej 47.
Serdecznie dziękuję WSZYSTKIM UCZNIOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM za zaangażowanie się w tą szlachetną akcję, za wielkie serce i wsparcie w przeprowadzeniu tegorocznej zbiórki. Szczególne podziękowania kieruję do Pana Woźnego, który aktywnie uczestniczył  w naszej szkolnej akcji.

Fotorelacja z akcji - kliknij, aby obejrzeć

2021

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej "Kasztanki dla Hospicjum". Uczniowie klas 0-3 zbierali i przynosili do szkoły kasztany, które następnie zostały przekazane do Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej. Fundacja sprzeda kasztany firmom kosmetycznym i w ten sposób pozyska fundusze na działalność.
Nasi uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w tę szlachetną akcję i przynieśli wiele kilogramów kasztanów. Wszystkim bardzo za to dziękuję, jak również Rodzicom, paniom Wychowawczyniom oraz panu Woźnemu.

Agata Jędrzejczak