Oddział przedszkolny

V edycja projektu Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

W dniach 16-20.10.2023r. klasa 0B brała udział w V edycji projektu Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Tegoroczne hasło tygodnia brzmiało: “Zostań Królem/Królową swojego czasu”. Od poniedziałku w klasie były rozmowy o czasie, jego przemijaniu, sposobach mierzenia i efektywnego wykorzystania.Została stworzona “Droga do wakacji”, która obrazuje nam przemijający czas, ważne wydarzenia - które już się odbyły i te które dopiero będą. Następnie ustaliliśmy rozkład dnia podczas pobytu w szkole, a potem każdy zaplanował swój dzień. Na koniec tygodnia wykonaliśmy korony aby zasiąść na tronie jako Król/Królowa swojego czasu.

Anna Wojtasik

Miesiąc wrzesień w grupie 0B

1 września 2023 r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim. Integracja dzieci odbywała się poprzez wspólną zabawę, udział w wydarzeniach klasowych i szkolnych. Działo się sporo, a dzieci chętnie angażowały się w każde wydarzenie. We wrześniu pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień wykorzystując jej dary do zabaw, prac plastycznych i nauki. Odbył się konkurs plastyczny “Mój ukochany pluszak”. W ostatnim dniu września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka - były konkursy, zabawy, prezenty i słodki poczęstunek. Cały czas poszerzaliśmy naszą wiedzę o otaczającym świecie. Dzieci  z zaciekawieniem uczestniczyły w zajęciach o zwierzętach, owocach i warzywach a także doskonaliły umiejętności matematyczne podczas zabawy. Ponadto włączyliśmy się w szkolne wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Kropki, Światowy Dzień Emotikona.

Anna Wojtasik

liczba odwiedzin: 2519111