NIE DLA SMARTFONIZACJI DZIECI

Jesteśmy grupą, która realizuje projekt pt: „Nie dla smartfonizacji dzieci”, w ramach działań "Zwolnieni z teorii". Chcemy pokazać skalę problemu, jakim jest powszechne, niekontrolowane i zbyt częste korzystanie z urządzeń mobilnych przez dzieci. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać „fali internetowo-technologicznej”, dlatego pokazaliśmy dzieciom klas II A-C oraz klas III A-B Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim na spotkaniu, w dniu 02.03.2016, różnego rodzaju aplikacje, które posłużą im do nauki i rozrywki. Również pokazaliśmy do czego może doprowadzić zbyt częste korzystanie z urządzeń mobilnych, np: pogorszenie wzroku, problemy z koncentracją. W projekcie naszymi beneficjentami są również rodzice, którym chcemy zwrócić uwagę, aby poświęcali więcej czasu swoim dzieciom, zamiast wyręczać się smartfonem, bądź innym urządzeniem mobilnym.

W grudniu, w klasach trzecich Szkoły Podstawowej, zostały przeprowadzone ankiety na temat korzystania z urządzeń mobilnych przez dzieci. Wyniki zostały omówione z Panią pedagog Lucyną Cygan.
"Raz, dwa, trzy... klikasz ty!" to prezentacja przygotowana przez nas dla dzieci i rodziców informująca naszych beneficjentów o wadach i zaletach używania urządzeń elektronicznych oraz o ciekawych aplikacjach, które uczą i bawią. Prezentacja publicznie została zaprezentowana w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim.