Oddział przedszkolny

ZDJĘCIA - PRZEJDŹ DO GALERII

Zima w oddziale przedszkolnym

6.12.2018 obchodziliśmy Mikołajki, podczas których przyszliśmy ubrani na czerwono i cały dzień towarzyszyły nam zadanka i atrakcje związane z tym świętem.
Najpierw poszliśmy do szkolnej Biblioteki , gdzie spotkaliśmy się z Mikołajem. Ten poczytał nam bajki, a potem rozdał upominki. My natomiast w podzięce powiedzieliśmy Mikołajowi wierszyk i zaśpiewaliśmy piosenkę. Następnie wróciliśmy do sali, gdzie rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i zadanka związane z Mikołajem.
Kolejnym ważnym dla nas wydarzeniem było przygotowanie wspólnie z Rodzicami klasowego stanowiska na Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy.
W Grudniu pojechaliśmy też do Piernikarni we Wrocławiu na warsztaty zdobienia pierników. Sami wyrabialiśmy z ciasta pierniki, potem pani wypiekała je w piecu, a następnie my własnoręcznie je ozdobiliśmy i zabraliśmy do domu. Po warsztatach poszliśmy na spacer po Wrocławskim Rynku, gdzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na zakończenie wycieczki pani zabrała nas jeszcze kawiarenki na rurki z kremem. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
W Grudniu mieliśmy także swoją Wigilię , podczas której odświętnie ubrani zasiedliśmy do stołu pierwszy raz w takim gronie. Śpiewaliśmy kolędy, dzieliliśmy się opłatkiem i jedliśmy barszczyk z pierogami. Następnie w radosnych nastrojach rozeszliśmy się do swoich domów, aby przeżywać ten magiczny czas Świąt ze swoimi najbliższymi.
19 .01.2019 pojechaliśmy do Czernicy w ramach współpracy z Klubem Seniora Złota Jesień i przedstawiliśmy z klasą pierwszą Jasełka .Po naszych aktorskich występach i wspólnym kolędowaniu , były podziękowania i mnóstwo oklasków. Już nie możemy się doczekać, kiedy za rok będziemy mogli ponownie wystąpić w Czernicy z innym przedstawieniem.(Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć na stronie Klub Seniora Złota Jesień w Czernicy)
22.01.2019 przygotowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po części artystycznej , rozdaliśmy naszym kochanym dziadkom upominki i zaprosiliśmy ich do sali na wspólny, słodki poczęstunek. Było miło i sympatycznie, a zaproszeni goście wychodzili bardzo zadowoleni.
Kolejnym ważnym wydarzeniem w okresie zimowym był udział 25.01.2019 w zabawie karnawałowej. Wraz z klasami I-III poszliśmy do świetlicy w Kamieńcu Wrocławskim i wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami bawiliśmy się w swoich wymarzonych strojach. Wybawieni , ale i zmęczeni rozeszliśmy się do swoich domów, aby móc korzystać z uroków ferii i odpocząć przed drugim semestrem.

Anna Telatyńska

Jesień w oddziale przedszkolnym

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym oddziale przedszkolnym  w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim.
Już we wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopca, podczas którego dziewczynki zaśpiewały sto lat i wręczyły upominki swoim kolegom z grupy.
W październiku odbył się Bal Jesienny, którego celem było utrwalenie  wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Najpierw dzieci wysłuchały listu od Pani Jesień, a następnie wykonały szereg zadań związanych z tą porą roku. Były konkursy, zagadki, wspólne tańce oraz prezentacja jesiennych stroi. Na zakończenie zabawy każdy otrzymał pamiątkowy dyplom „Udziału w Balu Jesiennym”.
Kolejnym naszym działaniem tym razem realizującym  tematy o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu było przygotowanie wspólnego śniadania. Sami  przygotowaliśmy śmieszne, a zarazem zdrowe kanapki, które potem razem zjedliśmy.
Realizując zadania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” przygotowaliśmy przedstawienie pt; ”Na straganie”, na które zaprosiliśmy inne klasy, a także dzieci z przedszkola  „Calineczka i Przyjaciele”. Nasz występ połączony był ze śpiewem piosenek o owocach, warzywach i witaminkach. Już wkrótce będziemy przygotowywać kolejne przedstawienie na temat zdrowego odżywiania.
23.11.2018 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, podczas którego byliśmy przebrani za misie, Kubusie Puchatki i niedźwiadki. Tego dnia towarzyszyły nam we wspólnej nauce i zabawie nasze ulubione pluszowe przytulanki. Były zagadki, konkursy i szereg pięknych prac plastycznych w naszym wykonaniu. Na zakończenie wspaniałej zabawy otrzymaliśmy słodkie Lubisie i pamiątkowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
A tymczasem nadchodzi do nas zima, a wraz z nią Mikołajki, Jasełka, wspólna Wigilia i wiele innych. Oj będzie się działo :)

A. Telatyńska

liczba odwiedzin: 2519282